Режим роботи в мережі для "LogVHF Regular" - продовження
І третій етап від'єднання від серверу.
На черзі - відпрацювання серверною гілки програми. Працюємо далі.
Всім гарного дня і мирного неба над головою. 73!
І третій етап від'єднання від серверу.
На черзі - відпрацювання серверною гілки програми. Працюємо далі.
Всім гарного дня і мирного неба над головою. 73!
Вирішив відпрацювати режим роботи в мережі у програмі "LogVHF Regular". Чи потрібен цей режим у програмі для звичайних QSO ? Треба подумати. Хіба що на випадок роботи у експедіції чи спеціальним позивним з декількох робочих місць. Але у будь якому разі - такий режим, мабуть, не завадить. Трохи переробив форму установок, яка з'являлася для встановлення порту при імпорті QSO. Тепер на ній присутні дві області - установки для імпорту QSO і установки для роботи в мережі. По імпорту залишився вибір порту, а для роботи у мережі присутні такі елементи. По перше, це вібір ролі при роботі у мережі. Це може бути або Клієнт, або Сервер. При запуску програми лога їй автоматично присвоюється роль Клієнта. Для цього статусу потрібно встановити робочий порт і IP-адресу програми-сервера. Потрібно, щоб вони співпадали з данними Серверу. При виборі ролі Серверу треба встановити тільки робочий порт. IP-адресу не треба встановлювати, вона автоматично визначеється і прописується в поле IP адреси серверу. У статусі Сервер редагування цього поля не доступно і цю адресу слід прописати у програмах-клієнтах. Звичайно, що при роботі у мережі, сервером може бути тільки одна програма. Клієнтами - решта програм. Роботи по відпрацюванню цього режиму тривають.
Щодо автоматичного визначення IP-адреси компьютера, на якому працює програма-сервер. Витратив деякий час для вирішення цього питання. Після випробування деяких варіантів з безліччу рядків коду і використання декількох компонентів, зупинився на варіанті, де використовується тільки один компонент і один рядок коду 😆
Для тих, кому цікаво і хто програмує у Delphi, наводжу приклад коду. По-перше, треба обрати з бібліотеки "Indy Misc" компонент IdIPWatch і додати на форму програми. А по-друге, додати IdIPWatch у uses форми. Далі - використати у потрібній процедурі програми. Нижче наводжу приклад використання, де по кліку кнопки з'являється інформаційне вікно з IP-адресою (IPv4):
І візуалізація цього прикладу:
Гарного дня і мирного неба над головою! 73!
p.s. Скріншоти наводжу з інтерфейсами англійскою мовою для іноземних відвідувачив блогу. Тому як текст ще можна перевести, а написи на картинках ні )))
Мета у вирішенні питання досягнута! 😀
Отримані результати планую використати у програмах апаратних журналів LogVHF для синхронної фіксаії проведених QSO при роботі у ефірі з декількох робочих місць як у змаганнях, так і звичайній роботі у ефірі.
Всім мирного неба і здоров'я. 73!
Для сайту було використано движок WordPress, встановлено і оформлено тему для сайта, проведені роботи по налаштуванню і зроблено перший допис на сайті. Через меню сайту можна зайти на сайт ГС ВРЛ, сайт програми LogVHF, сторінку змагань VHF SUMY OPEN. Також на сайті розміщено Календар змагань, інформацію DX кластеру, сервіси QTH-локатор та EDI звіт на мапі. Для тих, хто вивчає азбуку Морзу буде в нагоді CW пайлап тренер. Є також чат, за допомогою якого можуть спілкуватися користувачи сайту. У планах - відродження на базі нашого сайту УКХ сервісів "UR VHF FORUM" та "UR VHF CHAT".
Сайт доступний за тим самим посиланням, що й був - https://cqham.sumy.ua/